Менеджер перезвонит Вам в ближайшее время!

Євген ВАРЕНИЦЯ: «Омолодження збірної країни адміністративними методами – це шлях в нікуди!»

Євген ВАРЕНИЦЯ: «Омолодження збірної країни адміністративними методами – це шлях в нікуди!»

Інтерв'ю з головним тренером національної збірної України з пляжного футболу.

Нещодавно на офіційному сайті Української асоціації футболу з`явилася  інформація щодо переносу початку змагального сезону з пляжного футболу, що проходить під егідою БСВВ на 1 червня. У зв’язку з цим, які будуть зміни у підготовці збірної команди України з пляжного футболу до нового сезону?
Особливих змін не буде, тому що кваліфікаційний турнір до Всесвітніх пляжних ігор, проведення якого планувалося на травень, офіційно не був підтвердженим. Хіба що зберемось разом з  хлопцями трохи пізніше, ніж завжди. Дуже хочеться, щоб вся ця історія з пандемією скоріше закінчилась, і вже на початку травня ми провели тренувальний збір.

Чи тримаєте зв'язок з гравцями?
Під час футзального сезону бачились, розмовляли, обговорювали плани. Зараз бачитися не можемо, але спілкуємося за допомогою меседжерів. Разом з Миколою Костенко обговорюємо план тренувального процесу, який буде доведено до кожного кандидата у збірну, і з 1 квітня хлопці почнуть самостійні тренування. Будемо за ними слідкувати on-line.

Вибачте за гостре питання. Але як можете прокоментувати чутки щодо зміни головного тренера збірної України з пляжного футболу?
На те вони і чутки, щоб поширюватися. :-)  Напевно, це комусь вигідно.  На сьогоднішній день зі мною ніхто з керівників АПФУ не зв’язувався, значить мови про це взагалі не йде. І в цілому не можу зрозуміти, які можуть бути претензії до тренера, який за останні 5 сезонів привів команду до звань  віцечемпіонів Європи і чемпіонів Європи.  Кожного року ми потрапляємо до фінальної стадії Євроліги. Тільки випадковість завадила взяти медалі на Європейських Іграх у Мінську. Є однією зі збірних команд, яка періодично перемагає збірну Португалії – чемпіона світу 2019 року. І це все незважаючи на відсутність елементарного комунікаційного зв`язку з керівництвом АПФУ і нульову мотиваційну складову.

Тобто ви хочете сказати, що наша збірна здатна на більше, за умови відсутності цих, м’яко кажучи, незручностей?
На 100% впевнений в цьому! Дрібниць не буває. Якщо б ми  мали змогу тренуватися цілий рік на піску, наші гравці грали в потужних клубних чемпіонатах та отримували стабільне фінансування, як це відбувається в провідних збірних командах Європи – ми б були найкращі.

Вам часто «закидають» про вікову складову команди. Начебто вони своє відіграли. Треба свіжа кров.
Ну слухайте! Я тільки «за», щоб кількість кандидатів до збірної була в рази більша. І тільки «за», щоб грали і молоді гравці. Але переді мною стоять найвищі завдання, відповідно і гравці мають грати тільки найсильніші на теперішній момент. Я ж собі не ворог. З мене спитають сьогодні. На превеликий жаль, ми маємо дефіцит молодих гравців, які відповідають вимогам сучасного пляжного футболу. Навіть скажу більше – їх взагалі мало. Порахуйте, скільки молодих гравців взагалі грає в чемпіонаті Києва. І, що, вони всі є лідерами в своїх командах? Треба зрозуміти, що адміністративним шляхом омолодження збірної команди країни не робиться!

Які ви бачити шляхи, щоб знайти цей віковий баланс?
Повторюся. Штучно це не робиться. Можна талант в пляжному футболі знайти і в 25-26 років. Необхідна конкуренція. А конкуренція буде тоді, коли буде сильний чемпіонат України. Впевнений, що десь в Одесі, Херсоні, Запоріжжі або ще десь є талановиті гравці. На мій погляд, краще вкласти мільйон гривень у чемпіонат, ніж у штучно створену «молодіжну» збірну. Хоча ми всі розумуємо, що то не «молодіжна» збірна, а команда одного з керівників АПФУ, яка фінансується за кошти УАФ.

Що побажаєте вболівальникам пляжного футболу?
Головне бути здоровим, дотримуйтесь елементарних правил гігієни і чекайте сезон пляжного футболу – він, як завжди буде яскравим та непередбачуваним.       

u16.ua

Войдите или зарегистрируйтесь, чтобы оставить комментарий.