Статистика – річ вперта. Але і вона безсильна пояснити деякі факти, які відбуваються в спорті.
Так, наприклад, в четвірці кращих команд Єврочемпіонату опинилася команда, яка програла більше матчів, ніж будь-хто в турнірі – чотири. Три поразки у Боснії та Герцеговини – єдиної збірної, яка програла всі матчі в своїй групі. Щодо України – з групи ми вийшли маючи одну перемогу над Сербією та дві поразки – від Нідерландів та Португалії. Далі, наша збірна обіграла Казахстан в чвертьфіналі, а в півфінальній зустрічі та у грі за 3 місце українці, нажаль, поступилися. Таким чином, наша збірна отримала максимальну кількість поразок, яку тільки можна отримати теоретично.
В загальному заліку набраних очок ми поступаємося не тільки першій трійці, а й Казахстану, який загалом набрав 7 очок. В цілому, за показником набраних очок, збірна України ділить 5 сходинку з Грузією, якій для того, щоб набрати 6 очок вистачило 4 матчів, а ми у підсумку відіграли 6 ігор. Проте, ми суттєво перевершуємо грузинів за різницею забитих та пропущених м’ячів. Після поразки 0:8 від Іспанії, підсумковий “здобуток” Грузії у м’ячах 6-14, при різниці 16-15 у України. Але, і в цьому показнику ми поступаємося Казахстану, який має 17 забитих м’ячів при 12 пропущених.
При всіх гірших показниках у порівнянні з тим же Казахстаном, ми опинилися в четвірці, а казахи – у вісімці кращих європейських команд. Тобто, важливо не тільки вигравати, а робити це “в потрібний час і в потрібному місці”.
Чемпіони Європи – теж не в усьому найкращі. Набагато вдаліше за португальців атакували іспанці, які загалом забили 26 м’ячів при 19 голах в загальному активі Португалії. За показниками пропущених м’ячів, найкращим захистом в Європі може похизуватися збірна Азербайджану, яка пропустила найменше за усіх – 7 голів.