• Каталог
  • Новини
Новини Футбол Чемпіонат

Анастасія Філенко: «У матчі з Албанією легкої прогулянки не буде»

Захисник жіночої збірної України, котра лише минулої осені дебютувала в головній команді країни в інтерв’ю розповіла про підготовку «синьо-жовтих» до поєдинків з командами Албанії та Греції, поділилася своїми думками про майбутніх суперників та про матчі у Міжнародний жіночий день.

– Анастасіє, разом зі збірною Ви вже три дні в Албанії. Як Вам ця країна?
– Перед тим як сюди прибути,  я ознайомилась в інтернеті з деякою інформацією про Албанію. Знаю, що це аграрна країна, не досить розвинута, яка довгий час перебувала в міжнародній ізоляції. Тому те, що я тут побачила мене не здивувало. Але ми приїхали грати у футбол, а на знайомство з країною обмаль часу.

– Що можете сказати про першого майбутнього суперника – збірну Албанії? На Вашу думку, які сильні та слабкі сторони цієї команди?

– Перед кожною грою ми детально аналізуємо суперника. Тренер нам демонструє нарізки з різних матчів майбутнього опоненту, і ми розбираємо гру. Знаю, що збірна Албанії діє у доволі агресивній манері. Гравці – добре підготовлені фізично, нав’язують силову боротьбу у кожному моменті. Думаю, у п’ятницю легкої прогулянки не буде. Нам треба серйозно підійти до цього матчу. Тим паче, граємо на виїзді.

– Після матчу з Албанією на нашу збірну очікує поєдинок проти команди Греції. Що скажете про цього суперника?
 Якщо порівнювати цю команду зі збірною Албанії, то у Греції загальний рівень вищий. На відміну від збірної Албанії команда Греції більше сповідує комбінаційний футбол, гравці злагоджено діють на полі. Але ми повинні виходити на поле і перемагати їх, доводити свій рівень.

– Чи не стомлюють такі тривалі збори та спарені матчі, коли необхідно грати через три-чотири дні?
– Про втому не думаємо. Зосереджені тільки на матчах та на майбутніх суперниках. У нас є мета – потрапити у фінальну частину Євро-2017, тому всі думки лише про це. Про втому подумаємо вже після зборів.

– У вівторок відбулося тренування команди на «Ельбасан Арені». Що можете сказати про стан газону та про сам стадіон в цілому?
– Доволі затишна арена, яка знаходиться в центрі міста, поруч з нашим готелем. Газон гарний, якщо чесно, особисто я очікувала на гірше. Знаю, що на цьому стадіоні національна збірна Албанії проводила свої матчі у кваліфікації Євро-2016.

– Після матчу з Албанією свій наступний поєдинок – проти команди Греції – збірна України проведе вже 8-го березня. Вам раніше доводилося грати у Міжнародний жіночий день?
– Так, але лише спаринги на клубному рівні. В офіційних матчах 8-го березня я ще ніколи участі не брала. Ми ж повинні вигравати, зробивши собі подарунок у цей святковий день.

– А як особисто Ви готуєтесь до матчів і чи є якісь особливі прикмети напередодні гри?
– За день до матчу я дуже зосереджена, але намагаюся не думати про майбутню гру, щоб, як то кажуть, «не перегоріти». А якихось особливих прикмет напередодні матчів у мене немає.

– Після поєдинку з Грецією Ви одразу повертаєтесь у свій клуб, чи ще буде час аби провідати рідних у Харкові?
– На жаль, одразу їду в клуб, тому що у нас розпочинається другий збір – два тижні двічі на день будемо тренуватися.

– Зараз Ви виступаєте за білоруську команду «Надєжда-Днєпр». Порівняйте рівень жіночих чемпіонатів України та Білорусі.
– Вони приблизно рівні, але, на жаль, у Білорусі лише шість команд в чемпіонаті, а в Україні – вісім.Щодо збірних команд, то наша команда на голову вище.

– Якщо згадати матч, який відбувся у жовтні минулого року, чого не вистачило нашій команді у грі проти румунок?
– Це знаковий для мене матч, тому що у грі проти команди Румунії я дебютувала у збірній. Цю зустріч запам’ятаю назавжди, хоча мій дебют видався не досить вдалим, оскільки моя помилка призвела до взяття наших воріт. Ми мали всі шанси перемогти. Не вистачило реалізації – моментів було багато, ми контролювали перебіг подій на полі. Перед матчем ми всі розуміли, що гра буде непростою, адже Румунія – наш основний конкурент у боротьбі за другу сходинку в групі. Будемо боротися до кінця.

– Говорячи про Ваш дебют, не можна оминути увагою той факт, що зараз у складі збірної України доволі багато молодих гравців, можна сказати відбувається зміна поколінь. Як Вас та інших новачків прийняли старожили команди?
– Так, у нас зараз багато новачків, але є кістяк команди – досвідчені гравці. Вони завжди підказують та приходять нам на допомогу. Атмосфера в команді дружня, всі дівчата добре ладять між собою.

– Чи слідкують рідні та близькі за Вашими матчами у збірній України?
– Мої батьки завжди слідкують за моїми виступами не лише у збірній, а й у клубі. Вони завжди переживають, постійно на зв’язку і дуже пишаються тим, що я виступаю за збірну України. Мій батько часто нагадує, яка це гордість грати за головну команду своєї країни, тому до матчів необхідно підходити дуже серйозно.

 

Похожие записи

“Arsenal CUP 2016”: первая осечка “пивоваров”

u16.ua

Володимир Рева став головним тренером національної жіночої збірної України

u16.ua

Чемпіонат Києва з футболу. U-11. Перший етап. Група 2. 7 тур. Непохитна динамівська гра не лишає шансів нікому

Олексій Нікітін

Оставить комментарий