Новини Футбол

Сезон останньої секунди

Згадуємо найдраматичніші моменти українських команд у поточному сезоні.

фото uefa.com

Уболівальникам баскетболу добре відоме поняття «баззер-бітер», що означає переможний кидок у кошик з сиреною. У грі гулліверів такі ситуації відбуваються доволі часто і навряд чи когось дивують, а ось в інших командних видах спорту подібні випадки зустрічаються значно рідше. Проте в сезоні 2015/16 Фортуна всерйоз вирішила випробувати на міцність нерви українських спортсменів і фанів, даруючи нашим суперникам баззер-бітери у найнесподіваніших ситуаціях.

Ворскла (Полтава) – Жиліна (Словаччина) 3:1

6 серпня 2015 року. Третій кваліфікаційний етап Ліги Європи з футболу. Гра-відповідь.

Після провальної гри на виїзді перед полтавцями стояло непросте завдання, адже потрібно було відіграти два «сухі» м’ячі. Довгий час господарям не вдавалося розпечатати ворота Волешака, але на 67-й хвилині Антон Шиндер таки подарував надію. Час спливав все швидше, а розвинути успіх  «ворскляни» не могли. Арбітр додав три хвилини і на першій з них Андрій Ткачук зробив рахунок 2:0. У додатковий час драма досягла свого апогею. На 99-й хвилині арбітр призначив сумнівний пенальті, який реалізував Турсунов – 3:0. Здавалося, що все йде як по маслу. Від серії пенальті «ворскляни» себе вберегли і зробили вражаючий камбек. Та всі надії було розбиті на останній секунді додаткової хвилини додаткового часу (!!!). М’яч після удару бразильця Вільяма перетнув лінію воріт коли на табло висвічувалися цифри 121:00. За рахунок м’яча забитого на виїзді словаки покрокували далі. Справжній сценарій для Голівуду.

Україна – Португалія 4:5

23 серпня 2015 року. Фінал Євроліги з пляжного футболу.

Фінальний матч видався надзвичайно цікавим. По ходу гри українці вели 3:1, але португальці зрівняли. Всі головні події відбувалися на останній хвилині зустрічі. Спочатку чинні чемпіони світу вийшли вперед, а «жовто-блакитні» практично одразу зрівняли рахунок з пенальті. Здавалося, що додаткового часу не минути, але ця злощасна остання хвилина вмістила в себе ще один гол. Після багаторазових переглядів повторів дуже схоже, що Хосе Фонсека підправляв у наші ворота удар Руї Коїмбри після фінальної сирени. Однак арбітри на це мали власну думку і хід історії вже не зміниш. Тим не менш, це срібло поки що є найкращим досягненням нашої збірної.

Локомотив (Харків) – Бенфіка (Лісабон, Португалія) 0:2

10 листопада 2015 року. Третій матч Елітного раунду Кубка УЄФА з футзалу.

Харків’яни мали чудовий шанс вперше в історії українського футзалу вийти у Фінал чотирьох. Все було в їхніх руках, адже нічия і навіть поразка з різницею в один гол були на користь наших співвітчизників. Як «залізничники» не опиралися, але на 34-й хвилині таки пропустили. Португальці намагалися зменшити ризик до мінімуму і тому замінили воротаря на п’ятого польового гравця лише за 1,5 хвилини до кінця матчу. Цей хід і вирішив долю матчу, причому забила «Бенфіка» за 2 секунди до фінальної сирени.

Сербія – Україна 2:1

8 лютого 2016 року. 1/4 фіналу чемпіонату Європи з футзалу.

Наднапружений матч проходив у форматі гойдалки і останнє погойдування було на користь сербів. Їхній тиск наприкінці матчу вилився у забитий гол причому на останній секунді. Четвертий поспіль виліт збірної України на цій стадії і він же найдраматичніший. На ЧЄ-2010 і ЧЄ-2012 «жовто-блакитних» зупиняли у серії пенальті, а на ЧЄ-2014 все обійшлося менш трагічно і в основний час.

Бонус

Латвія – Україна 22:21

17 січня 2016 року. Відбір до ЧС-2017 з гандболу.

Продовжуючи тему поточного сезону не можемо не згадати і гандбольний відгомін. Заключний матч відбіркового етапу до чемпіонату світу збірну України проводила на виїзді. До того моменту наша дружина вже втратила шансик на продовження боротьби, якраз поступившись першим місцем господарям. Взяти хоча б локальний реванш теж не вдалося.  На останній хвилині Андрій Акименко зрівняв рахунок, але за 7 секунд до кінця господарі вирвали перемогу. За дещицю часу, що залишилася, «жовто-блакитні» навіть могли вирвати нічию, але капітан українців Юрій Маньковський здійснив невлучний кидок з вигідної позиції.

Фейєнорд (Роттердам, Нідерланди) – Зоря (Луганськ) 4:3

28 серпня 2014 року. Раунд плей-оф Ліги Європи з футболу. Гра-відповідь

Молода команда Юрія Вернидуба тоді продовжувала набирала оберти і доводити усім, що її успіх в чемпіонаті невипадковий. Після домашньої нічиєї 1:1 луганчани загнали себе на край прірви, програючи 0:3 на 48-й хвилині. Та українці продемонстрували, що не ликом шиті і зрівняли рахунок – 3:3. Ці цифри на табло виводили у груповий етап Ліги Європи саме «Зорю». Трагедія сталася у доданий арбітром час, а саме за 42 секунди до кінця, коли Ману майстерно розібрався з м’ячем в оточенні трьох захисників (!!!) і переграв Микиту Шевечнка.

Нам залишається тільки вірити в те, що ліміт трагічних сюрпризів від Фортуни для українських команд вже вичерпано.