• Каталог
  • Новини
U-10 U-11 U-9 Новини Футбол

Тарас Кучер: «Система підготовки футболістів в Україні не відповідає європейським стандартам».

Тарас Кучер – досвідчений тренер, представник відомої футбольної родини в Україні. За свій не такий і довгий тренерський шлях, вже встиг підготувати низьку професіональних футболістів, та виграти безліч престижних дитячих міжнародних турнірів зі своїм клубом – Локомотивом.

Тарасом Валерійович поділився своєю думкою щодо питань, які не дуже охоче коментують тренери, а також оцінив виступи свого колективу, як в внутрішніх чемпіонатах, так і закордонних.

— Як ви оціните свою роботу і клубу в цьому сезоні за п’ятибальною шкалою?

— Чотири.

— Чого не вистачило щоб Ви самі собі поставили п’ять?

— Завжди є над чим працювати і прагнути до кращого.

— Вітаємо Вас з вчорашньою перемогою Локомотива у Вищій лізі. Які емоції відчули коли дізналися про позитивний результат?

— Емоції звичайні, головний результат буде на випуску: скільки хлопців гратиме у професійних командах, а найголовніше це виховання особистостей!

— Такий успіх це більше заслуга тренерів або гравців? Чи вони вміють знайти баланс між собою?

— Ми один згуртований колектив – Локомотив. Це спільна заслуга всіх хлопців і всього тренерського штабу!

— Перед цим Ви перемогли на турнірі в Польщі. Перемога на міжнародній арені додала особисто Вам мотивації займатися футболом і клубом далі?

— Я скажу чесно, що якраз після міжнародних турнірів, коли наші хлопці грають з такими командами як Барселона (Іспанія), ПСЖ (Франція), Атлетіко (Мадрид, Іспанія), Манчестер Сіті (Англія), Ювентус (Італія), Боруссія (Дортмунд, Німеччина) і багатьма іншими європейськими відомими клубами, з якими ми зустрічалися вже багато разів і в Брюсселі (Бельгія), в Копенгагені (Данія),у Відні (Австрія), на турнірах в Польщі, у Вільнюсі (Литва), то наші хлопці від цих ігор отримують величезний досвід. Ми, тренери, бачимо, як розвивається футбол в Європі в наших вікових категоріях! Нажаль, через карантин ми протягом півтора року не змогли виїжджати на топові турніри куди нас постійно запрошують. Після того, як ми дізналися, що ми їдемо, нарешті, на престижний турнір Sokolik Cup в Польщі – хлопці і ми тренера дуже зраділи. Хлопці дуже сумували за матчами на міжнародній арені! Всі дуже старалися, було видно, що у хлопців палають очі. Це справжня команда!

— Які головні цілі і завдання Ви ставите перед Локомотивом в наступному сезоні?

— Понад усе – це розвиток наших гравців з футбольної сторони, тим паче, ми з вересня переходимо на формат 11 на 11, також будемо намагатися, щоб наші команди грали більше на Турнірах з сильними  Європейськими Академіями і ми бачили, над чим нам потрібно працювати!

— Які плюси і мінуси Ви бачите в роботі вашого клубу, що потрібно поліпшити щоб, як мінімум, повторити успіх цього сезону?

— Потрібно просто багато працювати та рухатись вперед і не звертати ні на кого уваги. Нажаль в нашій країні дуже багато «доброзичливих» людей.

— Кого Ви маєте на увазі?

— Уся наша система… в дитячо-юнацькому футболі!

— На ваш погляд, які вона недоліки має та як їх виправити?

— Нам потрібно, перш за все, змінити наш менталітет. Особливо в роботі з дітьми до 12 років, адже у нас дуже багато талановитої молоді. Не менше ніж в Хорватії, Бельгії, Франції та інших країнах, але на жаль дуже багато талановитих хлопців в Україні до випуску кидають футбол.

— У чому головна проблема в таких ситуаціях: втрата мотивації у гравців або щось інше?

— Хороший приклад в Європі. Провели дослідження: взяли статистику професійних гравців чемпіонатів Іспанії, Англії, Німеччини, Італії, Франції і виявляється – 74% цих гравців до 16 років не були в топових академіях. Вони грали і тренувалися в звичайних командах в своєму регіоні, а у нас на жаль вже з 11 років починають звозити хлопців з інших міст України, щоб один гранд був вище іншого гранда.

— Як в цьому плані працює футбольна школа Локомотива? Можливо, Ви хочете звернутися до батьків, які зараз шукають академію, щоб віддати сина в футбольну команду?

— Хочу сказати, що перш за все, дитина повинна отримувати задоволення від футболу і тренувального процесу, а не йти на кожне тренування і думати: виженуть мене сьогодні чи ні. Клуб здійснює набір по всім віковим категоріям. 044-465-32-79 – номер адміністрації Локомотиву.

— Бажаю Вам вдалих виступів, перемог та успіху в наступних сезонах.

— Дякую!

Похожие записи

Завтра в Умані стартує Зимовий кубок України

u16.ua

Чемпіонат Києва з футболу. U-17. Перша ліга. Група 1. Поділ приголомшує усіх своєю грою у другому колі

Олексій Нікітін

“Шахтер”, “Динамо”, “Днепр”, “Металлист” и “Ворскла” сыграют в одной группе ДЮФЛУ

u16.ua

Оставить комментарий